Internet:

ZAUFANA TRZECIA STRONA  – blog poświęcony bezpieczeństwu w Internecie.

NIEBEZPIECZNIK – strona z ciekawymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa.

OGÓLNOEUROPEJSKI SYSTEM KLASYFIKACJI GIER (PAN-EUROPEAN GAME INFORMATION, PEGI) – system ratingu wiekowego stworzony w celu udzielenia rodzicom pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych.

CYBERDEFENCE24.pl – najważniejsze analizy i komentarze poświęcone cyberbezpieczeństwu i kryptologii.

Podróże:

TRAVEL RISK MAP 2017 – mapa ryzyka stworzona dla organizacji, które funkcjonują na zagranicznych rynkach.

Zagrożenia cywilizacyjne oraz środowiskowe:

GEOINFORMATYCZNY SYSTEM GeoSMoRP – jest jednym z elementów działań ochrony przeciwpowodziowej. Jego zadaniem jest gromadzenie, zarządzanie, wizualizacja oraz analiza danych przestrzennych.

HYDROPORTAL PUBLIKUJĄCY MAPY ZAGROŻENIA POWODZIOWEGO – zweryfikowane i ostateczne wersje map zagrożenia powodziowego w formacie pdf.  Mapy jako oficjalne dokumenty planistyczne stanowią podstawę do podejmowania działań związanych z planowaniem przestrzennym i zarządzaniem kryzysowym.

Survival:

DOMOWY SURVIVAL – strona z artykułami o survivalu.

HOTPROWIANT – samopodgrzewające się dania, czyli coś dla prawdziwych miłośników survivalu i „prepersów”.

BHP:

PORTAL BHP – rozbudowany portal poświęcony BHP.

BEZPIECZNY AUTOBUS – usługa, która pozwala na sprawdzenie rocznika oraz ważności badań technicznych pojazdu, którym planujemy podróżować.

Zarządzanie kryzysowe:

KRYZYSOWO.PL – blog związany z promocją bezpieczeństwa.

FEDERALNA AGENCJA ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO (ang. Federal Emergency Management Agency) – amerykańska agencja, od 2003 roku podlegająca Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego USA, odpowiadająca za zarządzanie kryzysowe.

Ochrona ludzi obiektów:

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ – narzędzie, za pomocą którego społeczności lokalne mogą mieć wkład w zapewnienie porządku publicznego i powiadamiać Policją o zagrożeniach w najbliższej okolicy.

TSA (Transportation Security Administration) – blog poświęcony pracy agencji TSA (Transportation Security Administration) działającej w celu uświadamiania społeczeństwa na temat dozwolonych i zakazanych przedmiotów wnoszonych na pokład samolotu.

HESCO – światowy lider i innowator w dziedzinie projektowania i produkcji ochronnych systemów barierowych. Jednostki HESCO są wykorzystywane do ochrony infrastruktury i zasobów przed powodzią. Przedstawicielem na Polskę jest firma MEGMAR Logistic&Consulting.

Smart city:

APLIKACJA DO WYMIANY INFORMACJI Z MIEJSKIM CENTRUM KONTAKTU WARSZAWA – aplikacja, dzięki której poinformujesz Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa (19115) o problemie dotyczącym funkcjonowania miasta lub zgłosisz swój pomysł, a także uzyskasz najważniejsze informacje.

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA (RSO) – aplikacja, która wysyła komunikaty tworzone przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego dotyczące np. klęski żywiołowej i sytuacji na drogach, tworzone przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego.

MOBILNY SYSTEM INFORMACJI SISMS – wyspecjalizowany system teleinformatyczny Samorządowy Informator SMS (SISMS), projektowany pod kątem obsługi JST, służy do bezpośredniego ostrzegania i informowania mieszkańców poprzez wysyłanie wiadomości na telefony komórkowe.

TRYBIKOWY BLOG – blog przybliżający rowerowy świat wszystkim miłośnikom jednośladu. Autorzy podpowiedzą m.in. jak bezpiecznie poruszać się po mieście.

Smart dom:

GIGADGETS – inspirujące wynalazki podnoszące jakość życia.

Filmy:

TUŻ PRZED TRAGEDIĄ – serial dokumentalny, obrazujący niektóre kataklizmy i katastrofy wywołane przez człowieka, analizując przyczyny tragedii.

Książki:

VADEMECUM OCHRONY PRZECIWPOWODZIOWEJ – „…celem przedstawionej tu pracy jest wskazanie dróg, które by prowadziły do osiągnięcia skutecznej czynnej ochrony przed wodami powodziowymi i wyjaśnienie mechanizmów powstawania powodzi.”

Inne:

DEFENCE24.PL – pierwszy polski serwis poruszający kompleksowo kwestie bezpieczeństwa krajowego i globalnego.