Aleksandra Sawa
Facylitatorka i edukatorka, od ponad 8 lat związana ze środowiskiem organizacji młodzieżowych. Członkini zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych (PROM) odpowiedzialna za komunikację i rzecznictwo. W latach 2017-18 koordynatorka Unijnego Dialogu Młodzieżowego w Polsce, projektu nagrodzonego na poziomie europejskim za innowacyjne podejście do kwestii włączenia społecznego w prowadzeniu konsultacji społecznych z młodzieżą. Brała udział w tworzeniu Strategii UE na rzecz młodzieży na lata 2019-2027, facylitowała m. in. Unijną Konferencję Młodzieży w Bukareszcie. W 2019 roku wraz z zespołem PROM nagrodzona 1. miejscem na Global Youth Trends Forum w Tajpej w kategorii Educational Creativity za prezentację w temacie zwiększania partycypacji młodzieży w procesach decyzyjnych w systemie edukacji.
W latach 2012-2016 aktywna na europejskiej scenie debatanckiej, uczestniczka i facylitatorka konferencji European Youth Parliament i Model UN m. in. w Ghent, Tampere, Londynie i Nottingham.
W przeszłości także członkini zarządu European Youth Parliament Poland (2016), analityczka medialna i polityczna, asystentka parlamentarna w Komisji Gospodarki.
Absolwentka Programu Matury Międzynarodowej, studentka socjologii stosowanej i antropologii społecznej w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
English