Andrzej Kruczyński

Były oficer GROM-u, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych.

Wieloletni szef bezpieczeństwa Stadionu Narodowego. 

Wszechstronnie wyszkolony w zakresie operacji antyterrorystycznych oraz działań sił specjalnych.

Współpracował z czołowymi służbami i formacjami zagranicznymi. Dowodził operacjami na terenie kraju i poza jego granicami. 

Współautor podręcznika „Ciekawi Świata – Edukacja dla bezpieczeństwa” Wydawnictwo Pedagogiczne Operon, Gdańsk 2012. Współautor książki „Imprezy masowe. Organizacja, bezpieczeństwo, dobre praktyki” Wydawnictwo Difin, Warszawa 2015.

Prelegent XIII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty organizowanej w dniach 4-6 marca 2016 roku w Krakowie. Wielokrotnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych (TVN, TVN 24, Polsat, Polsat News, Polskie Radio) w roli eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa, terroryzmu, organizacji imprez masowych i działań w sytuacjach kryzysowych.

Od kilku lat częściej w roli trenera, kierownika szkoleń, konsultanta i instruktora. Przygotowane przez niego programy szkoleniowe tworzą nowe standardy z zakresu bezpieczeństwa. Uczestnicy jego szkoleń mogą spojrzeć na swoją pracę z nowej perspektywy przez co realizują cele zawodowe wykorzystując najlepsze wzorce z poszczególnych dziedzin bezpieczeństwa.

Współpracował między innymi z: PZU, PKO BP, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, 12 Brygadą Zmechanizowaną, 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej, Dowództwem Wojsk Lądowych, Strażą Miejską Miasta Stołecznego Warszawy, Akademią Obrony Narodowej w Warszawie, ZTM Warszawa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Prowadził szkolenia dla Obiektowych Koordynatorów Bezpieczeństwa.

Szkoli pracowników placówek oświatowych i bankowych w całej Polsce.

 

English